Přeskočit na obsah »

Jak prát dětské oblečení

Čekáte příchod nového člena rodiny nebo už miminko máte a stále si nevíte rady s tím, jak vyprat prádlo, aby bylo dokonale čisté a neuškodilo jeho pokožce? V tom by vám mohl pomoci následující článek.

Nové oblečení

Příchod miminka není radno podceňovat. Vždy je důležité veškeré nové oblečení nejprve vyprat a vyžehlit. I když se vám totiž zdá, že nové oblečení je nepoužité a čisté, nemusí to být pravda. Nikdy nevíte, kdo před vámi oblečení držel. Vypráním prádlo zbavíte případných zbytků chemikálií z výroby, nečistot a nežádoucích bakterií.

Na kolik stupňů prát?

Dětské oblečení se doporučuje prát na 40 – 60 °C, podle míry zašpinění a také podle materiálu, ze kterého je oblečení vyrobeno.

Látkové pleny

Pokud používáte staré látkové pleny, měli byste je vždy prát odděleně. Po použití pleny opláchněte a nechejte odmočit ve vodě. Poté pleny vyperte v pračce na 60 °C. Pouze v případě průjmu nebo jiné vážnější nemoci perte při teplotě 90 °C.

Jaký prací prostředek?

Na trhu je celá řada prostředků určená pro praní dětského oblečení. Většina neobsahuje zbytečná barviva a parfemace. Existují ve formě gelu nebo prášku. V naší nabídce najdete například sypký prací prášek Qalt Batole v různých velikostech, prací gel Qalt Batole a také čistič skvrrn Qalt Batole Antiflíček. Veškeré produkty jsou vyrobeny a určeny speciálně pro citlivou dětskou pokožku.

Alternativní řešení

Pokud chcete prát ekologicky, alternativním řešením může být prací prášek Excel ECOprací gel Excel ECO nebo prací prášek Qalt Batole ECO. Jedná se o ekologicky nezávadné výrobky neobsahující fosfáty, barviva a jiné dráždivé látky. Prací prostředky Excel Eco získaly ochrannou známku „ekologicky šetrný výrobek“.

 Aviváž ano či ne?

S aviváží je třeba zacházet opatrně, aby nepodráždila dětskou pokožku. Na trhu však existují aviváže určené speciálně pro praní dětského prádla jako například Aviváž Qalt Batole Fresh nebo Aviváž Qalt Batole Balsam. Přesto se však doporučuje začít aviváž používat až od půl roku věku dítěte.

Žehlení

Ačkoli se zdá žehlení dětského oblečení zbytečné, minimálně v prvních měsících života je dobré jej žehlit. Prádlo tak zbavíte nežádoucích bakterií a změkčíte jej, aby se miminko cítilo příjemně.