Přeskočit na obsah »

Ani při praní nezapomínejte na ochranu vaší pokožky. Používejte ekologické prací prostředky, vhodné také pro čističky odpadních vod

V dnešní době jsou kladeny stále větší nároky nejen na dokonale čisté prádlo, ale také na šetrnost k lidské pokožce a samotnému materiálu oblečení. Stále více domácností navíc klade důraz také na ekologický přístup k životnímu prostředí. Čističky odpadních vod se tak staly běžnou a často i jedinou legislativně správnou variantou odvádění odpadních vod z domácností tisíců českých rodin. Jejich správné fungování ovšem vyžaduje šetrnější čisticí a prací prostředky.  

Řešení se tedy samo nabízí. Stačí přejít na prostředky s přírodním složením, které jsou v dnešní době stále více vyhledávány. A proč právě ekologické prostředky jsou pro čističky tak důležité? 

V čističkách odpadních vod se přirozeně vyskytují užitečné mikroorganismykteré udržují vodu čistou a zabíjí velké množství chemikálií v domácnostiBiologické čištění je založeno na konzumaci nečistot právě těmito mikroorganismy, které se v přírodě obyčejně vyskytují. Právě šetrné složení ekologických prostředků tyto mikroorganismy neničí a udržuje tak ve vodě přirozeně vyváženou mikroflóru.   

Běžné čisticí a prací prostředky však tyto potřebné mikroorganismy hubí. Jsou proto nebezpečné nejen pro čističky odpadních vod, protože narušují jejich správné fungování, ale také pro samotného člověka.  

Navíc dávno již neplatí, že nákup dezinfekčních prostředků se výrazně prodraží. Dnes se už jejich ceny vyrovnají cenám běžných čisticích a pracích prostředkůNa trhu často najdete i levnější variantu, než je cena za obyčejné neekologické balení.   

Díky širokému výběru existuje celá řada ekologických výrobků. Vybírat můžete od eko tablet do myčky, pracích gelů, přes eko aviváže, odstraňovače skvrn, až po ekologické prací prášky a změkčovače vody.  

Z vaší investice tak bude jásat nejen naše planeta a vaše čistička, ale také vaše pokožka či pokožka vašeho dítěte. Díky přírodnímu složení totiž čisticí prostředky neobsahují žádná barviva, fosfátychlór ani další chemikálie, se kterými si čističky odpadních vod těžko dokážou poradit. 

Vy si tak můžete být jisti, že používáním ekologických prostředků na praní a dezinfekci bude vaše prádlo dokonale čisté, nebude dráždit vaši pokožku, a navíc se můžete pochlubit, že je vaše domácnost super eko friendly. A to se rozhodně počítá.